Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

University of Twente - Enschede


Universiteit Twente - Hollanda'da Üniversite Eğitimi

1961 yılında kurulan Twente Üniversitesi, Amsterdam’a 2 saatlik mesafede, Hollanda’nın doğusunda yer alan 160.000 nüfuslu Enschede şehrinde konumlanmıştır. Enschede, barları, tiyatroları ve festivalleriyle bilinmesinin yanında Uluslararası ve Hollanda usulü yemekler bulabileceğiniz restoranları ile yaklaşık 30.000 kadar öğrencinin ikamet ettiği bir üniversite şehridir.

Times Education Higher verilerine göre dünyadaki 18.000 üniversite arasından ilk 250 içerisinde bulunan University of Twente dünya çapında üne sahip bir araştırma üniversitesidir. Twente Üniversitesi, Mühendislik & Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri (IT), İşletme & Kamu Politikası, Sosyal Bilimler, Yaşam Bilimleri & Tıp ve Doğa Bilimleri olarak toplam 6 fakültesi ile yaklaşık 38 farklı bölümde öğrencilerin üniversite eğitimini tamamlayabilmelerine imkân sağlamaktadır.

University of Twente, 146 hektarlık (200 futbol sahası büyüklüğünde) kampüste, Nano laboratuvarlarından Starbucks’a kadar öğrencilerin yaşam ve çalışma anlamında her ihtiyacını karşılayan donanımlı bir kampüse sahiptir. Twente Üniversitesi 80’den fazla farklı ülkeden gelenlerle birlikte toplam 11.000’den fazla öğrenciye Dünya standartlarında eğitim sunmaktadır. Twente Üniversitesi öğrencileri okçuluk, beyzbol, plaj voleybolu, hatta muggle Quiddich gibi her yerde karşılaşması mümkün olmayan spor tesislerinden, teknik Tıp için yüksek teknoloji laboratuvarı, sanal gerçeklik laboratuvarı, süpersonik rüzgar tünelleri ve RaM Laboratuvarı (Robotik ve Mekatronik), Açık Hava Tiyatrosu, Kütüphane, Ücretsiz wifi, ATM'ler, bisikletler ve arabalar için şarj noktaları gibi olanaklardan faydalanabildiği geniş ve çeşitli bir alanda eğitim almaktadır.

Twente Üniversitesi disiplinler arası yaklaşımı, teknoloji ve mühendisliği-davranışsal ve sosyal bilimlerle birleştirmesi sayesinde öğrencilerine takım halinde çalışma fırsatı sunmakta ve gerçekten toplumun ve insanların ihtiyaç duyduğu çözümler yaratmak üzerine yoğunlaşmaktadır.

Twente Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler okulun mezunlar platformundan toplam 175 farklı ülkede çalışan 50.000’den fazla mezun olan kişilerle bağlantı kurarak gelecek kariyer planları ve iş ağlarını genişletme imkanına sahip olmaktadırlar. Twente Üniversitesi’nden dünyaca tanınan şirketlerin kurucuları, önemli iş adamları veya politikacılar mezun olmuşlardır.

Twente Üniversitesi, kampüsünde yer alan Twente Pathway College ile ortaklaşa sunduğu üniversite hazırlık (Pathway) sayesinde öğrencilere, 3 döneme denk gelen 9 aylık süre boyunca İngilizce becerilerini geliştirme, Hollanda’daki hayata uyum sağlama, Twente Üniversitesi kampüsünde yaşayıp orda eğitim alma ve farklı milletlerden öğrencilerle arkadaş olma imkânı sunmaktadır.

Twente Üniversitesi’nde, Engineering and Technology, Behavioural& Social Sciences veya Business and Management alanlarında üniversite hazırlık programlarına katılan öğrenciler, 3 dönem boyunca, akademik İngilizce eğitiminin yanında almak zorunda oldukları 3 adet alan dersiyle birlikte, toplamda 1500-1800 saatlik bir program sürecinden geçmektedirler.

Engineering and Technology üniversite hazırlık programında eğitim alan öğrencilere, Chemical Science & Engineering, Computer science, Electrical Engineering, Civil Engineering, Mechanical Engineering gibi çeşitli mühendislik bölümlerinin haricinde Business, Technology and Liberal art bölümlerine de katılma hakkı tanınmakta öğrenci 9 ay süren hazırlık süreci ile birlikte toplam 4 senenin sonunda tercih ettiği bölümden mezun olabilmektedir.

Behavioural & Social Sciences üniversite hazırlık programını tamamlayan öğrenciler Communication Science veya Psychology lisans programına devam edebilmektedir.

Business and Management üniversite hazırlık programına katılmayı tercih eden öğrenciler ise International Business Administration veya Management, Society & Technology bölümlerini tercih ederek lisans eğitimlerini tamamlama avantajını elde etmektedir.

Twente Üniversitesi ayrıca, eğitim alacak öğrenciler için kampüs içi, kampüs dışı veya kampüse bisikletle ve toplu taşıma ile kolay ulaşılabilir mesafede yer alan stüdyo dairelerde kalınacak ilk yıl için rezervasyon anlamında yardımcı olmaktadır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED