Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

ICS Paris International School


ICS Paris International School - Fransa'da Lise Eğitimi

ICS Paris International School, şehir merkezinde ve 1954 yılında kurulan The Victor Hugo School’u devralarak 70 farklı ülkeden gelen 600 öğrencisiyle kreş, anaokulu, ortaöğretim ve lise eğitimi veren bir okuldur. ICS Paris International, programları ve uluslararası fırsatlarıyla, birçok kültürü kucaklayan tanınmış bir kurum olup, kentin eşsiz ve ayrıcalıklı konumunda yer almasıyla da dikkat çekmektedir.

Paris deneyiminin Fransızca dilini öğrenmek için büyük bir fırsat olduğunu savunan ICS Paris International,1983 yılından beri %75’i İngilizceden ibaret müfredatı ve 3 yaşından itibaren verdiği eğlenceli, canlı ve sürükleyici aktivitelerle dolu Fransızca derslerini zorunlu kılmasıyla, iki dil eğitimini birlikte sunan bir okul olarak da öne çıkmaktadır.

ICS Paris International, 2012 yılından beri, 10 farklı ülke ve 3 kıtada 25.000’den fazla öğrenciye eğitim sunan, Globeducate Group’un bir parçasıdır ve Londra’yla Milano’da 2 kardeş okulu bulunmaktadır. Okulun ayrıca Cambridge Assesment International Education, Edexcel ve IBO (International Baccalaureate Organisation) akreditasyonları da bulunmaktadır.

ICS Paris International, interaktif yazı tahtaları ve okul genelinde çok çeşitli dijital kaynaklarıyla, her 20 öğrenciye bir öğretmenin denk geldiği küçük sınıflarda eğitim vermektedir.

ICS Paris International’in toplam iki kampüsü bulunmakta olup, Paris’in 15. Bölgesinde yer alan kampüsünde kreş, anaokulu, ortaöğretim ve lise eğitimi vermektedir. 2019 Eylül ayı itibariyle ise 15-18 yaş aralığında olan Lise öğrencilerini yeni kampüsünde ağırlayan ICS Paris International, yeni binasıyla artan uluslararası öğrencilerin eğitim alma talebini rahatlıkla karşılama ve böylelikle öğrenci kapasitesini artırma fırsatını elinde bulundurmaktadır.

ICS Paris International, öğrencilerinin açık fikirliliğine ve kişisel gelişimine önem verdiğinden her yaş öğrencileri için kültürel aktivite programı hazırlayan okulda ortaöğretim ve lise öğrencileri, müzik dersleri, dil dersleri, görsel sanatlar, ev ödevi kulüpleri, kodlama, Golf, Tenis, Basketbol ve bunun gibi etkinliklerden faydalanabilmektedir.

Eğitim felsefesi, çok kültürlü etkileşimler içerisinde olma, sorgulayarak öğrenme ve ölçüt odaklı değerlendirmeye dayanmakta olan ICS Paris International’da Lise eğitimine başlayan öğrenciler ilk iki sene IGSCE programına katılarak son iki senede alacakları IB Diploma programına hazırlanmaktadır.

Son iki sene IB Diploma programına hazırlanan 15-18 yaş aralığındaki öğrenciler programlarını başarıyla tamamlamalarını takiben 150’den fazla ülkede öğretilen ve uluslararası geçerliliği olan IB Diplomasına sahip olmaktadırlar.

Uluslararası ve zengin müfredatıyla yüksek eğitim standartlarını benimseyen ICS Paris International’dan mezun öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde seçtikleri ABD, İngiltere, Asya, Avrupa ve ötesindeki en iyi üniversite ve yükseköğrenim kurumlarında eğitim alabilme fırsatına sahip olmaktadır. Öğrencilerin kabul aldığı dünya çapındaki üniversiteler ise; Amerika’da bulunan Yale Üniversitesi, Kanada’da bulunan MCGill Üniversitesi, İngiltere’de bulunan University College London vb.

Yurtdışı Lise Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu