Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

Ecole des Roches


Ecole Des Roches - Fransa'da Lise Eğitimi

1899 yılında sosyolog Edmond Demolins tarafından kurulan Ecole Des Roches ilk günkü başarısını günümüze kadar devam ettiren özel yatılı bir okuldur.

Toplamda 60 hektar alan üzerine kurulu olan okul, Fransa’nın Kuzey bölgesinde yer alan Normandy şehrindeki Verneuil-sur-Avre kasabasında bulunmakta olup, Paris’e arabayla 1,5 saat uzaklıktadır.

1999 senesinde UNESCO, 2014 senesinde ise prestijli GEMS Education Group bünyesine üye olmuştur. Ecole Des Roches, 1968 senesinde kız öğrencilere de kapılarını açarak co-educational (erkek & kız karışık) sistemine geçmiş, kendisini sadece akademik anlamda değil sosyal ve kültürel anlamda da oldukça geliştirmiştir. Toplamda 400 öğrenciye ev sahipliği yapan Ecole des Roches bünyesinde Fransız öğrencilerin yanı sıra 50’den fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerde bulunmaktadır.

Ecole Des Roches’un mezunlar derneği (Rocheux Alumni) 1910 senesinde kurulmuştur. Michelin, Peugeot, Henessy gibi dünyaca ünlü markaların iş adamları da okulun mezunları arasındadır.

Ecole Des Roches, 6-18 yaş aralığında ki öğrencilerine İlkokul, Ortaokul ve Lise programlarının yanı sıra aynı zamanda Fransızca dilini geliştirmek isteyen öğrencilere yıl boyunca Fransızca dil eğitimi programı da sunmaktadır.

Ecole Des Roches, Lise eğitim programını 15-18 yaş aralığındaki öğrencileri için sunmakta olup, öğrencileri eğitimlerini bitirmelerini takiben Fransız Bakaloryası veya IB (Uluslararası Bakalorya) diplomalarına sahip olmaktadırlar. Öğrencileri mezun olduktan sonra sadece Fransa’da değil Dünya çapında yer alan iyi ve prestijli üniversitelere yerleşmektedir. Örnek verecek olursak; Sorbonne University, Univesity of Exeter, University of Pennsylvania, Glion Institute of Higher Education gibi.

Ecole Des Roches kampüsünde öğrencilerin gerek akademik gerekse sanat ve spor alanlarında kendilerini geliştirebilmeleri için birçok olanak mevcuttur. Tüm sınıflar teknoloji ile uyumlu olup, öğrencilerin kullanabilecekleri bilgisayar, tablet gibi olanakların yanı sıra fizik laboratuvarları ve üç boyutlu yazıcılar öğrencilerin kullanımı için sunulmaktadır. Kampüs bünyesinde spor faaliyetleri için; açık yüzme havuzu, voleybol & basketbol sahası, 2’si kapalı toplam 7 tenis kortu, go-kart pisti, binicilik tesisi, fitness merkezi, futbol ve rugby alanları gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca sanat faaliyetleri için; tiyatro salonu, sanat stüdyosu, dans, müzik stüdyosu gibi alanlar da öğrencilerin kullanımına hazırdır.

Okul kampüsünde erkek ve kız öğrencilerin ayrı ayrı konakladıkları toplamda 12 farklı yatakhane bulunmaktadır.

Ecole Des Roches, ayrıca yaz aylarında belirli tarihlerde Fransızca dil seviyesini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilere de kapılarını açmaktadır. Ecole Des Roches Yaz Okulu hakkındaki bilgilere Fransa Yaz Okulları kısmından ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Lise Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu