Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Centre for Entertainment Arts - Vancouver


Center for Entertainment Arts

Kanada’nın batısında bulunan Vancouver şehrinde bulunan Center for Entertainment Arts (CEA), Gelişmiş 3D Animasyon, Görsel Efekt (VFX), Oyun Tasarımı ve Oyun Teknolojisi diplomalarının yanı sıra Eğlence Sanatları Vakfı Sertifikası sunan bir dijital  okuludur. 38.000 metrekarelik son teknoloji ürünü yeni tesisinde, Vancouver’ın yaratıcı bölgesinin kalbinde yer almakta olup, endüstri profesyonelleriyle tanışmanız ve ağ kurmanız için fırsatlar sunmaktadır.

Üst düzey müfredatıyla Center for Entertainment Arts sektördeki en iyi uzmanlarıyla öğrencilerine sayısız uygulama fırsatı sunup öğrencilerinin başarılı bir kariyere hazırlamaktadır. Tüm öğrenciler, iş piyasasına hemen girmek için ihtiyaç duydukları becerilerle mezun olacak ve uluslararası öğrenciler üç yıla kadar mezuniyet sonrası çalışma izni (PGWP) başvurusunda bulunma hakkına sahip olacaktır. Center for Entertainment Arts öğrencileri sektör profesyonellerinin kullandığı aynı yazılım, araç ve ekipmanı öğrenerek iş gücüne hazır olurlar. CEA Mezunlarına Kabam, Blackbird Interactive, Digital Domain, Image Engine, Bardel ve daha pek çok şirketle etkileşim kurma ve işe alınma fırsatı sunabilmektedir.

Vancouver şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan Merkeze toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilir ve harika restoranlar, kafeler ve parklardan sadece birkaç adım ötededir. Bölge, Emily Carr Sanat ve Tasarım Üniversitesi, Dijital Medya Merkezi, Cine Site, Blackbird Interactive ve diğer pek çok kişinin evini aradığı dijital ve yaratıcı bir merkez haline gelen canlı bir topluluktur.

Center for Entertainment Arts Sertifika Programları

- Gelişmiş 3D Animasyon & 3D Modelleme:

Advanced 3D Animation & 3D Modeling programı 3D animasyona ve karakter animasyonu, modelleme, yüzey oluşturma, arma ve oyunculuk ile görsel kompozisyon yoluyla hikaye anlatımı dahil olmak üzere çeşitli uzmanlıklarına odaklanan tam zamanlı, iki yıllık bir programdır. Program ayrıca öğrencilere beceri setlerini tamamlamak için üretim, sanat, gözlem ve eleştirel inceleme öğretir, onları diğer disiplinlerle nasıl etkileşime girecekleri konusunda eğitir ve öğrencilerin kendi animasyonlarını proto-tiplemelerini ve tamamlamalarını sağlar. Program gözlem ve eleştiri, yaratıcı problem çözme, iletişim ve işbirliğini öğretir. Öğrenciler, portföye hazır modeller ve animasyonlardan oluşan bir yapı oluşturacak ve bitmiş portföyler üretmek için bireysel veya küçük ekipler halinde birlikte çalışacaklardır. Öğrencilere endüstri lideri yazılımlar olan Maya, Mari, Substance, ZBrush, Confluence, Blender, Premiere ve Photoshop tanıtılmaktadır. Bu yazılımlarda öğrenciler modelleme, tekstüre, donanım, animasyon ve düzenlemenin temellerini öğrenmektedirler.

2 yıllık Advanced 3D Animation & 3D Modeling programı, 6 dönem sürmekte ve haftada toplam 20 saate varan 24 ayrı ders içermektedir.

- Gelişmiş Görsel Efektler (Sanal Üretim) Programı:

Advanced Visual Effects (Virtual Production) programı öğrencilere yapım öncesi ve sonrası temelleri, eleştirel analiz ve inceleme, gerçekçi üretim programları, takım çalışması ve sosyal beceriler öğretir. Ayrıca öğrencilere hem sette hem de stüdyoda diğer VFX bölümleriyle nasıl etkileşimde bulunacaklarını gösterir. Sinematografi, veri toplama, eşleştirme, fotoğrafçılık ve gerçek dünya aydınlatmasının temelleri, 3D’ye alınmadan önce keşfedilir. Önceden yapılan çalışmalarda, 3D mat boyama, set uzantıları için 2D ve 3D görüntülerin bir melezi olarak tanıtılır. Temel komut dosyası oluşturma, sanatçıların iş akışlarını optimize etmek için Unreal, Nuke, Houdini ve diğer endüstri lideri yazılımlar gibi çeşitli yazılım paketlerinde kullanılır. Öğrencilere endüstri lideri yazılımlar olan Maya, Nuke, Substance, Mari, ZBrush, Katana, V-Ray, Houdini, Premiere ve Photoshop tanıtılmaktadır. Bu yazılımlarda öğrenciler modelleme, tekstüre, aydınlatma, animasyon ve düzenlemenin temellerini öğrenmektedirler.

2 yıllık Advanced Visual Effects (Virtual Production) programı, 6 dönem sürmekte ve haftada toplam 20 saate varan 24 ayrı ders içermektedir.

- Gelişmiş Oyun Geliştirme Programı:

Advanced Game Development programında oyun geliştirmenin tüm önemli yönlerini öğretilmektedir. Görsel teori, estetik ve endüstri standardı programlama uygulamalarını kullanarak sıfırdan oyunların nasıl oluşturulacağı öğrencilere kazandırılır. Yılların endüstri tecrübesine sahip eğitmenler tarafından endüstri standardı yazılım, süreçler ve teori ile öğretilir. Oluşturulan her proje ve oyun, oyun endüstrisinde hayalinizdeki işi elde etmek için bir portföy parçası olarak kullanılabilir. Öğrencilere Adobe Creative Suite, Performance, Unreal ve Unity, Machinations, Visual Studio, Houdini, Substance, Marmoset’in yanı sıra Maya, Confluence, Git, C#, Sketchfab ve Jira gibi önemli endüstri yazılımlarıyla tanıtılmaktadır. Bu yazılımlarda öğrenciler, Oyun Geliştirmenin teknik ve sanatsal temellerini öğreneceklerdir.

2 yıllık Advanced Game Development programı, 6 dönem sürmekte ve haftada toplam 20 saate varan 24 ayrı ders içermektedir.

- Eğlence Sanatlarının Temelleri Programı:

Foundation in Entertainments Arts programında figür çizimi, renk ve tasarım, heykeltıraşlık ve daha birçok konuda derslerle öğrenciler, çok yönlü bir teknik temel oluştururken giderek daha etkileyici, dinamik ve tutarlı sanatsal çalışmalar yaratabilme fırsatı yakalar. Bu programın mezunları, sektördeki belirli profesyonel hedefleri doğrultusunda orta veya ileri düzeyde eğitim programlarını sürdürmek için iyi bir konumda olacaklardır. Endüstri yazılımı ve iş akışlarında temel, uygulamalı eğitim alacaksınız. Öğrenciler ayrıca, mezunların Eğlence Sanatları Merkezi'ndeki ileri diploma programlarına girmelerine yardımcı olacak güçlü bir kişisel portföy geliştirmek için çalışacaklardır. Öğrencilere endüstri lideri yazılımlar olan Maya, Nuke, Substance, Mari, ZBrush, Premiere ve Photoshop tanıtılacaktır. Bu yazılımlarda öğrenciler modelleme, tekstüre, aydınlatma, animasyon ve düzenlemenin temellerini öğreneceklerdir.

1 yıllık Foundation in Entertainments Arts programı, 3 dönem sürmekte ve haftada toplam 20 saate varan 12 ayrı ders içermektedir.

Center for Entertainment Arts programları ve etkinlik programlarına erişmek için tıklayınız.

Center for Entertainment Arts Başvuru Koşulları

Center for Entertainment Arts Vancouver bünyesinde eğitim alacak olan öğrenciler belli şartları yerine getirmelidir. 

• Lise Diploması

• İçinde en az 5 parça bulunan bir Portfolyo

• Dil Yeterliliği

 • - TOEFL 80 ve üstü
 • - IELTS 6.5 ve üstü
 • - Dualingo 110 ve üstü


Başvuru Tarihleri: Tüm programların başvuruları eylül, ocak ve mayıs ayları sonuna kadar sürmektedir. Ancak başvurulacak yıl güncel tarihler kontrol edilmelidir. 

Neden Center for Entertainment Arts?

• Üst düzey müfredatıyla Center for Entertainment Arts sektördeki en iyi uzmanlarıyla öğrencilerine sayısız uygulama fırsatı sunup öğrencilerinin başarılı bir kariyere hazırlamaktadır. Tüm öğrenciler, iş piyasasına hemen girmek için ihtiyaç duydukları becerilerle mezun olacak ve uluslararası öğrenciler üç yıla kadar mezuniyet sonrası çalışma izni (PGWP) başvurusunda bulunma hakkına sahip olacaktır.

• CEA Mezunlarına Kabam, Blackbird Interactive, Digital Domain, Image Engine, Bardel ve daha pek çok şirketle etkileşim kurma ve işe alınma fırsatı vadetmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED