Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Griffith College Ireland - Dublin


Griffith College

Günümüzde İrlanda’nın lider kolejlerinden biri olan Griffith College, 40 yılı aşkın tecrübesiyle; İrlanda’nın 3 önemli şehri olan Dublin, Cork ve Limerick’te yer alan kampüslerinde öğrencilerine hizmet sunmaktadır.

Griffith College, İrlanda eğitim sisteminin yapısına istinaden, kolej & üniversite bünyesinde sunulan tüm eğitimleri kapsayan, 3. seviye bir enstitü olup, 3 kampüsüyle İrlanda‘nın en büyük koleji ünvanına sahiptir.

40 yılı aşkın tecrübesiyle İrlanda sınırları içinde sahip olduğu, yüksek kalitede sunduğu eğitimler neticesinde öğrencilerinin başarılarıyla kazandığı itibarını, uluslararası eğitimde de her geçen gün arttırmaktadır.

Griffith College uluslararası tanınırlığa sahip lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra; geniş bir yelpazede kısa dönemli profesyonel ve kurumsal eğitim programları da sunmaktadır.

Bağımsız bir kurum olan ve görevi İrlanda Eğitim Kurumlarını teftiş edip; bu kurumların sundukları akademik programları & eğitim kalitesini, uluslararası platformda yeterliliklerini belirleme görevini üstlenmek olan İrlanda Kalite ve Nitelikler (Quality & Qualifications Ireland QQI) tarafından belirlenmiş bir eğitim kurumu olan Griffith College’in mezunları gerek İrlanda içinde gerekse uluslararası olarak, işletmeden bilgisayara, dizayndan hukuka, medyadan dramaya, modadan müziğe birçok alanda oldukça geniş bir yelpazede seçkin bir kariyere sahip olmuşlardır.

Griffith College‘in Profesyonel Muhasebe Fakültesi (School of Professional Accountancy) merkezi Londra‘da bulunan ve tarihi 1904 senesinde kadar uzanan, finans ve muhasebe profesyonellerine uluslararası yeterlilik ve uzmanlık ruhsatı sunan ACCA mesleki kuruluşunun (the Association of Chartered Certified Accountants) sınavlarında 7 farklı olayda dünya 1.liği almaya hak kazanmışlardır. Yine Hukuk Fakültesi mezunları çeşitli başarılara imza atmışlardır ki bunlardan biri 1960 senesinden günümüze kadar gerçekleştirilen; İrlanda’nın en prestijli yarışmalarından biri kabul edilen, kazanan eğitim kurumuna büyük itibar sağlayan İrlanda Münazara Yarışması (Irish Times Debating Competition) birincilik ödülüdür.

Griffith College Resmi Akredite ve Eğitim Ortakları

 • - Eğitim ve Öğretim Nitelikler & Kalite Güvencesi Yasası 2012 (Qualifications and Quality Assurance - Education and Training Act 2012) alt bağlamında yine 2012 senesinde hayata geçirilen, sadece milli değil uluslararası kalite değeri ve onayı sunan Quality and Qualifications Ireland (QQI)
 • - Tarihi 1878 senesine kadar uzanan; İngiltere kökenli, dünyanın mesleki nitelikler ve yeterlilikler alanında lider konumda yer alan, firmalar tarafından uluslararası tanınan ve iş dünyasında önemli bir kalite kriteri olarak kabul edilen City & Guilds
 • - Yine kökeni İngiltere‘de bulunan, profesyonel eğitim programlarının dizaynında ve gelişiminde etkili bir kurum olan, dünyaca tanınırlığa ve saygınlığa sahip Ticari Yönetim Enstitüsü (The Institute of Commercial Management – ICM)
 • - Network ürünlerinde, servisinde ve endüstriyel çözümlerde firmaların teknolojik yatırımlarında kendilerine yardımcı olarak büyük pozitif dönüş almalarını sağlayan bir dünya lideri CISCO Öğrenme Çözümleri Ortağı (CISCO Learning Solutions Partner)


Griffith College, öğrencilerinin gelişimleri ve tam anlamıyla dünya çapında bir eğitim alabilmeleri için kültürel değişimin önemini bilen ve değer veren bir eğitim kurumudur. Kolej tüm dünyada 140‘dan fazla üniversite ve kolejle işbirliği içindedir. Dünya çapındaki bu işbirliği, Griffith College’in sunduğu evrensel kampüs ortamı için büyük önem taşımaktadır. Griffith College‘in Dublin, Cork ve Limerick’te bulunan 3 kampüsünde dünyanın 77 ülkesinden gelen öğrenciler eğitim almaktadırlar.

Griffith College & Uluslararası Öğrenciler

Kültürel iletişimin ve kültürel farklılığın eğitime zenginlik ve kalite getirdiğine inanan Griffith College uluslararası öğrencilerin varlığına büyük önem vermektedir. Toplam 7.000 öğrenciye sahip Griffith College‘in 1.400 öğrencisi 77 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir. Griffith College, Uluslararası Ofisi (International Office) farklı ülkelerden gelen öğrencilerin gerek akademik gerekse sosyal hayatlarına en kısa sürede adapte olabilmeleri için her türlü yardımı ve desteği sağlayan oldukça aktif olarak hizmet veren bir ofistir. Bünyesinde Griffith Dil Enstitüsü‘nü de barındıran (Griffith Institute of Language) Griffith College, her seviyeden uluslararası öğrencilerine eğitim vermenin yanında, çeşitli aktiviteler düzenleyerek hem pratik yapmalarını hem de kuvvetli arkadaşlıklar kurmalarını sağlar.

Griffith College Kampüsleri

- Griffith College Dublin : Orijinal Dublin Kampüs binalarının tarihi 200 yıldan fazla geriye gitmekte olup, bu binalar 2 yüzyıl boyunca birçok önemli politik olaya ev sahipliği yapmışladır. 1991 senesinde Griffith College tarafından alınan bu binalar, oldukça büyük bir yatırım yapılarak zengin tarihi bozulmadan akademik bir yapıya kavuşturulmuştur. Tarihi 1813 senesine kadar uzanan Griffith College Dublin Ana Kampüsü, 7 dönümlük bir arazi içinde yer almakta ve öğrencilerine birçok olanak sunmaktadır.

- Griffith College Dublin Merkez : Griffith College‘in en yeni kampüsü olan Dublin Şehir merkezi kampüsü Dublin şehrinin sunduğu tüm imkanları öğrencilerinin ayağına taşıyan mükemmel bir konuma sahiptir. Bunun yanında tamamlayıcı, kişisel ve profesyonel gelişime yönelik akademik çalışma programları ile Dublin şehir merkezini ideal bir öğrenme ortamına çevirmektedir.

- Griffith College Limerick : Griffith College Limerick; Limerick şehir merkezinde , O’Connell Avenue ‘de konumlanmakta olup , 1988 senesinde muhasebe programları sunmak üzere Mid West Business Institute olarak kurulmasına rağmen , oldukça etkin ve hızlı bir şekilde büyümesini devam ettirerek günümüzde mühendislik programı sunan tek 3.seviye eğitim kurumu olarak öğrencilerine hizmet vermektedir. Ana tren istasyonu ve ana otobüs hatlarına oldukça yakın bir konumdadır.

- Griffith College Cork : 2005 senesinde, tarihi 1884 senesine uzanan ve Cork şehrinin eğitim dünyasında oldukça önemli bir yeri bulunan, Skerry's Cork Business School (Skerry Cork İşletme Okulu) Griffith College ile birleşmiştir. Şehrin kuzey bölümünde bulunan Griffith College Cork, şehir merkezine oldukça yakın, ana tren istasyonuna ve alışveriş caddelerine ise kısa bir yürüyüş mesafesindedir. 5 dönümlük araziye sahip kampüs öğrencilerine hem bir çok imkan hem de ideal bir lokasyon sunmaktadır.

Griffith College'de Konaklama

Griffith College uluslararası öğrencilerine değişik konaklama opsiyonları sunmaktadır. Tüm kampüslerinde kolej tarafından dikkatle seçilmiş, düzenli olarak kontrol edilen aile yanı konaklama opsiyonları sunulmaktadır. Aile yanı konaklama imkanı özellikle İrlanda kültürünü yakından tanımak ve tecrübe etmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir konaklama opsiyonudur. Ayrıca Kolejin sunduğu konaklama opsiyonlarından bağımsız olarak konaklama almak isteyen öğrencilere yine Griffith College yardımcı olmaktadır.

- Dublin Griffith Halls of Residence : Kampüs bünyesinde yer alan ve 660 öğrencinin yararlanabildiği “Griffith Yurt “ konaklaması, oldukça merkezi konumu sayesinde Dublin şehir merkezine yürüme mesafesindedir. 24 saat güvenlik imkanı ve ücretsiz internet servisi imkanı sunan Griffith Halls of Residence, 1-2-3 kişilik oda seçeneklerine sahiptir.

- Cork Deanshall : Cork şehir merkezinde yer alan ve kolejin Cork kampüsüne sadece yarım saat yürüme mesafesinde bulunan Deanshall, hem İrlandalı hem de uluslararası öğrencilerine özel oda ve banyo imkanıyla paylaşımlı daire konaklaması, ücretsiz internet, Sky TV, CCTV güvenlik hizmeti sunan bir yurttur.

- Cork EazyCity : Esnek konaklama seçenekleri sunan EazyCity portfolyosunda şehir merkezinde veya en fazla 20 dakika yürüme mesafesinde yer alan, tam mobilyalı tek kişilik veya iki arkadaşın paylaşabildiği odalar, paylaşımlı ev ve apartmanlar bulunmaktadır. Bu konaklamaların hepsinde tüm faturalar ücrete dahil edilmiş olup, beklenmeyen bir masraf bulunmamaktadır.

- Limerick Grove Island Öğrenci Apartmanları : Hem uluslararası hem de İrlandalı öğrencilerin yararlanabildiği öğrenci apartmanları, şehir merkezinde yer almakta olup, koleje sadece 20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Öğrencilerine, tam mobilyalı 4 yatak odalı öğrenci apartmanlarında kendilerine ait yatak odası ve banyo imkanının yanı sıra, 24 saat güvenlik ve ücretsiz internet hizmeti de sunan konaklamalardır.

Griffith College Fakülteleri

 • • İşletme Fakültesi (Faculty of Business)
 • • İşletme Fakültesi Yüksek Lisans (Graduate School of Business)
 • • Profesyonel Muhasebe Fakültesi (The School of Professional Accountancy)
 • • Hukuk Fakültesi (Faculty of Law)
 • • Eczacılık Bilimleri Fakültesi (Faculty of Pharmaceutical Science)
 • • Profesyonel Hukuk Fakültesi (The Professional Law School)
 • • Bilgisayar Bilimleri Fakültesi (Faculty of Computing Science)
 • • Gazetecilik ve Medya İletişim Fakültesi (Faculty of Journalism & Media Communications)
 • • Tasarım Fakültesi (Faculty of Design)
 • • Leinster Müzik & Drama Okulu (The Leinster School of Music & Drama)
 • • Eğitim Fakültesi (Faculty of Training & Education)
 • • Kurumsal Eğitim (Corporate Training)
 • • Kısa Programlar (Short Courses)
 • • Griffith Dil Enstitüsü (Griffith Institute of Language)


Griffith College Başvuru Evrakları ve Kabul Koşulları

Griffith College lisans ve yüksek lisans başvurularında istenilen evraklar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurularında; lise diplomanızın ve transkriptinizin resmi tercümesi, İngilizce yeterliliğe sahip olduğunuzu gösteren IELTS, TOEFL ve benzeri İngilizce dil yeterlilik sınav belgesi, pasaportunuzun resimli sayfasının kopyası talep edilmektedir.

Yüksek Lisans başvurularında ise; yukarıdaki evraklara ek olarak (üniversite lisans diploma & transkript resmi tercümesi), kendinizi & hedeflerinizi anlatacağınız kişisel mektubunuz (Personal Statement), CV, biri mutlaka akademik olmak üzere 2 referans mektubu talep edilmektedir.

Tüm bu yukarıdaki evraklara ek olarak, hem lisans hem de yüksek lisans başvuruları için Griffith College tarafından talep edilen bazı başvuru formlarının da doldurulması gerekmektedir.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED