Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

UCLA - University of California Los Angeles - Los Angeles, CA


UCLA – Amerika’da Sertifika Programları

Los Angeles'taki California Eyalet Araştırma Üniversitesi (UCLA), 1919'da kurulmuştur. California Los Angeles Üniversitesi, yaklaşık 31.000 öğrenci ve 13.000 lisansüstü öğrencisi ile 130 uzmanlık alanında 337 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır ve ayrıca UCLA Extention olarak sunduğu sertifika ve uzmanlık programlarıyla dünyanın en önde gelen eğitim kurumlarındandır.

UCLA, Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok aranan ve prestijli üniversitelerden biridir: 1974'te Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin bir üyesi olmuştur. New York Times, UCLA'yı Amerika Birleşik Devletleri'nde ekonomik yukarı doğru hareketlilik açısından 1 numara olarak sıralamıştır.

California Üniversitesi, güneşli Los Angeles'ta bulunur ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir, dünyanın her yerindeki öğrenciler arasında büyük bir üne sahiptir. California Üniversitesi'ndeki akademik eğitimin kalitesi son derece yüksektir. California Üniversitesi güzel ve modern bir binadır. Bölgede tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahaları ve diğer spor alanlarını bulabilirsiniz.

Öğrenciler ve profesyoneller, çeşitli nedenlerle sertifika programlarına kaydolurlar. Uluslararası katılımcılar genellikle sertifika programlarını ABD yüksek lisans veya doktora programlarına uygun maliyetli bir alternatif olarak seçerler. Ve bazı uluslararası öğrenciler sadece Los Angeles gibi birinci sınıf bir şehirde yaşama ve UCLA gibi prestijli bir üniversitede eğitim görme deneyimini talep etmektedir.

UCLA Sertifika Programları

Los Angeles California Üniversitesi (UCLA)’nın bir parçası olarak UCLA Extension Los Angeles, uluslararası katılımcıların ABD'de tam zamanlı eğitim görmelerine olanak tanıyan 40'tan fazla F-1 vize onaylı sertifika programı sunmaktadır.

Bazı üniversitelerin “diploma programları” olarak adlandırdığı sertifika programları, Genel İşletme Çalışmaları (General Business Studies), Film Yapımı, Pazarlama, Grafik Tasarım, Proje Yönetimi, Sürdürülebilirlik (Sustainability) ve Gazetecilik gibi özel bir alan veya konuyla ilgili bir dizi dersten oluşur. Programlar, her çalışma alanına pratik ve gerçek dünyaya uygun bir yaklaşımı sunar, böylece kariyerinizin bir sonraki aşamasına en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Tüm sertifika programlarını görmek için bu linki tıklayabilirsiniz: 

UCLA Sertifika Programları Kabul Şartları

Programlar genellikle 9-12 ay kadar sürmektedir, her üç ayda bir mevsim başlarına denk gelecek şekilde başvuru yapılabilmektedir. Başvuru ücretleri 200-300 dolar arasında değişmektedir ve iade edilmemektedir. Birçok programda ayrıca staj imkanları sunulmaktadır. İngilizce yeterlilik için genellikle beklenen sınav puanları şu şekildedir.

 • - TOEFL iBT: 87;
 • - IELTS Academic: 6.5;
 • - iTEP Academic-Plus: 4.5

Tüm programlar için süreleri ve şartları görmek için bu linki takip edebilirsiniz. 

UCLA Extension sertifika programlarının açık bir kayıt politikası vardır. Kurslara kaydolmak için bir kolej veya üniversite diploması gerekli değildir. Öğrencilerin herhangi bir üç aylık dönemde alabileceği ders sayısında da herhangi bir kısıtlama yoktur.

Program fiyatları her bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz: 

UCLA Konaklama

Uluslararası öğrenciler genellikle kampüs dışında, genellikle özel yurtlarda, aile yanında veya mobilyalı dairelerde yaşarlar. Kampüs dışı, UCLA dışı konutlar yıl boyunca mevcuttur; öğrenciler doğrudan konaklama sağlayıcıları ile rezervasyon yapabilmektedir. UCLA kampüs içi konaklama sadece yaz aylarında mevcuttur.

UCLA Extention Programları Avantajları

- Olağanüstü Kalite

UCLA Extention sertifika programları, UCLA mükemmellik standartlarını karşılar ve UCLA Akademik Senatosu tarafından onaylanır.

- Üstün Eğitmenler

Endüstri uzmanları, her bir çalışma alanının günlük gerçekleri hakkında pratik bakış açıları sağlar.

- Pratik tecrübe

Dokuz ay veya daha uzun programları tamamlayan öğrenciler için İsteğe Bağlı Pratik Eğitim (OPT) mevcuttur. Birçok program için staj imkanı da mevcuttur.

- Makul Ücretler

UCLA Extention programlarında Amerikalı ve uluslararası öğrenciler için kurs ücretleri aynıdır.

- Amerikalılarla çalışmak

Uluslararası katılımcılar, Amerikalı katılımcılarla yan yana çalışır ve aynı yüksek düzeyde eğitim alır.

Yurtdışı Okul Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED