Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • Yurtdışı Eğitim | 1989'dan Günümüze

Cambridge Academy of English - Cambridge


Cambridge Academy Of English Dil Okulu 

1975 yılında kurulan ve kuruluşundan itibaren üstün kalite standartlarından ödün vermeyen Cambridge Academy of English, Cambridge’ın yüksek rakımlı Girton bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge şehir merkezine toplu taşıma ile 20 dk uzaklıkta, oldukça huzurlu bir yerleşim yeridir. Cambridge Academy of English butik yapıda hizmet veren bir dil okuludur ve İngiltere'nin en başarılı 10 butik dil okulunu buluşturan The English Network (TEN Schools) üyelerinden biridir. Okul 2019 yılında EL Gazette tarafından mükemmellik ödülü almıştır.

Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek okul binasında 14 modern derslik, bir öğrenci salonu, multimedya merkezi, kablosuz internet erişimi, bilgisayar odası, kütüphane, kafeterya ve bahçe gibi olanaklar bulunmaktadır. 220 öğrenci kapasiteli okulda sınıflar maksimum 12 kişiliktir.

Cambridge Academy of English Dil Okulu Programları
Cambridge Academy of English Dil Okulu'nda aşağıdaki programlar sunulmaktadır.

1. Genel İngilizce (General English)
2. IELTS Sınavına Hazırlık (IELTS Preparation)
3. Cambridge Sınavlarına Hazırlık (KET/PET/FCE/CAE Preparation)
4. TOEFL Sınavına Hazırlık (TOEFL Preparation)
5. Hukuk İngilizcesi (Legal English / LEGIS)
6. İş İngilizcesi (English for Business)
7. Yöneticiler için İngilizce (English with Confidence)
8. Avukatlar için İngilizce (English for Lawyers)
9. Gençler için Yaz Kampı (English for Young Learners)

Cambridge Academy of English Dil Okulu'nda genel İngilizce programları başlangıç düzeyinden (A1) uzman düzeye (C2) kadar toplam 7 seviyeden oluşmaktadır. Seviyeye ve kursun yoğunluğuna göre 1 seviye ortalama 8 haftada tamamlanmaktadır. Programlara her Pazartesi günü başlangıç yapılabilir. Dersler haftada 21 saattir (1 ders 60 dk). Ayrıca öğretmen gözetiminde haftada 10 saat bireysel çalışma yapılmaktadır.

Genel İngilizce dışındaki programlara katılım için en az B1 seviyesinde İngilizce yeterlilik istenmektedir (programa göre farklılık gösterir).

Cambridge Academy of English Dil Okulu Aktiviteleri
''England is our Classroom'' sloganı ile hizmet veren Cambridge Academy of English sosyal etkinlik yetkilileri öğrencilerin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Üç ana başlıkta sunulan bu aktivitelerin ilkinde öğleden sonraları öğrencilerin dil gelişimleri hedeflenerek okul bünyesinde çeşitli ekstra eğitimler sunulur. Akşam saatleri için sunulan aktivitelerde ise öğrencilerin sosyalleşebilmeleri hedeflenerek köy ve şehir pubları ziyaretleri, konser ve tiyatro gösteriler yer almaktadır. Haftasonları ise genellikle Londra ve diğer İngiliz şehirlerine geziler düzenlenmekte ve öğrencilerin İngiltere'yi yakından tanıması sağlanmaktadır. Ayrıca diğer okullardan farklı olarak Pazar günleri de açık olan okulda öğrenciler vakit geçirebilmektedir.

Cambridge Academy of English Dil Okulu'nda Konaklama ve Ek Hizmetler
Cambridge Academy of English konaklama ihtiyacı olan öğrencilerine okula maksimum 30 dk yürüme mesafesi uzaklığında bulunan aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır. Yaz döneminde üniversite yurtları ile de anlaşan okul, bu dönemde yurtta kalmak isteyen öğrencilere de yardımcı olmaktadır.

Talep eden öğrencilere İngiltere'ye varışta ve dönüşte havalimanı transferi organize etmektedir.

Sağlık sigortası talep eden öğrencilere sigorta hizmeti sunulmaktadır.

*** 24 hafta ve üzeri bir programa katılan öğrencilere havalimanı karşılama (varışta), öğlen yemekleri için kupon, sağlık sigortası, bir sınava giriş (IELTS / TOEFL, Cambridge), kişisel danışman ve üniversite seçme desteği ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Yurtdışı Dil Okulları Videoları

Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


 • British Council
 • English UK
 • Feltom
 • IALC
 • ICEF
 • Quality English
 • Study World
 • Türsab
 • UED
Bilgi İstek Formu