Facebook Pixel Code
 • 0212 227 0 227
 • | 1989'dan Günümüze

Hamm | Academic Camp - Hamm


Schloss Heessen Hamm - Almanya Yaz Okulu

1957 yılında ilk öğrencilerine ders vermeye başlayan Schloss Heessen Hamm, özel ve yatılı tarzda eğitim veren bir okuldur. Kuruluş tarihi bin yıla kadar uzanan okul ilk olarak aslında bir kale olarak inşa edilmiştir. Vollmerstein Şövalyeleri, von der Recke ve von Ketterer gibi büyük Vestfalya soylu ailelerin tarih boyunca ikametgah yeri olarak kullanılmıştır.

Köln, Dusseldorf ve Bon şehirlerinin yakınında konumlanmış olan Heessen Kalesi yıllar içinde restore edilerek 1957 yılından itibaren okul olarak kullanılmaya başlanmıştır. 60 yılı aşkın senedir özel ve yatılı tarzda hizmet veren eğitim kurum olarak öğrencileri ağırlamaktadır. Futbol sahası, tenis kortları, plaj voleybolu sahası bulunan okulda öğrenci odaları kalenin içinde bulunmaktadır. Ayrıca Lippe Nehri'nin yanında yer alan okul öğrencilerine yüzme ve kano turu imkanı da sunmaktadır. Öğrencilerine bu görkemli kalenin çevresindeki ada ve nehir manzaralarının keyfini çıkarabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Schloss Schule Heessen Hamm yaz döneminde 12-17 yaş aralığındaki öğrencilere Academic Camp organizasyonluğunda eğitim vermekte, Almanca veya İngilizce olarak akademik programlarıyla öğrencilere Almanya'da hem dil eğitimi hem de akademik anlamda kendilerini geliştirme fırsatı tanımaktadır.

PROGRAM DETAYLARI (2023)
OrganizasyonAcademic Camp
Yaş Aralığı12-17 Arası
Tarihler
2 Temmuz 2023 -  30 Temmuz 2023 arasıdır. Başlangıçlar pazar günüdür ve başlangıç tarihleri 02 Temmuz ve 16 Temmuz 'dur.

Eğitimler

2 farklı program alternatifi sunmaktadır. Haftada 30 saat eğitim verilmektedir. Programlar öğrencilerin akademik bilgilerini, Almanca veya İngilizce dil becerilerini, Essay yazma, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi becerileri geliştirmelerini amaçlamaktadır. 

1) Explorers Programme (12-14 yaş) : Almanya eğitim sisteminde 9. ve 10.sınıflara yönelik hazırlanmış bir programdır. Öğrencilere bu program dahilinde Matematik, Almanca, STEM, sosyal bilimler,  fen bilimleri ve sanat alanında dersler sunulmaktadır.

2) Engagers Programme (15-17 yaş) : Almanya eğitim sisteminde 11, 12. ve 13. sınıflara yönelik hazırlanmış bir programdır. Bu program dahilinde öğrenciler ilgi veya ihtiyaç duyduğu akademik dersler arasından günde blok halde 75 dakikalık 4 ders görülmektedir. Öğrenciler Almanca sunulan dersler : German linguistics & language (writing, speaking, listening, reading, study skills andpresentations), STEM (science, technology, engineering and mathematics), Landeskunde (includes German cultural and social studies, history and economics), Literature,Presentation & Interviews, Art gibi derslerden istediklerini seçebilmektedir. İngilizce sunulan dersler Business Studies & Entrepreneurship, Debating, English Workshop, Writer's workshop 

Sınıflar15 Kişi (maksimum)
Konaklama

Kampüs içi yurt, 2-3-4 kişilik oda, paylaşımlı banyo

YemeklerHer gün üç öğün yemek sunulmaktadır.
Aktiviteler

Ders dışındaki zamanlarda öğrenciler film gecesi, tenis, yemek yapma, alışveriş, bileklik yapımı, alışveriş gibi aktivitelere dahil olabilmektedir.

GezilerHaftada 2 tam gün ve 2 yarım gün gezi sunulmaktadır. Gezilerden bazıları; Köln Cathedral & Cholocate Museum, Dortmund Football Stadium Tour, Maxmiliam Park, Botanical Gardens, Munster, Bonn Beethoven House & Monastery Gardens 
Alan TransferleriÖğrenciler Dusseldorf, DUS Havalimanı'ndan karşılanmakta ve yolcu edilmektedir. Varışlar ve dönüşler Cumartesi günüdür.
Sağlık SigortasıOkul öğrencilere ücretsiz olarak sigorta yapmaktadır.

PAKET ÜCRETLER

 • 2 Hafta = 3.200 EUR
 • 3 Hafta = 4.800 EUR 
 • 4 Hafta = 6.400 EUR 
  Ekstra Ücretler

  - Uçak biletleri ve vize giderleri ücretlere dahil değildir.

  Yurtdışı Okul Videoları

  Ücret detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

  • British Council
  • English UK
  • Feltom
  • IALC
  • ICEF
  • Quality English
  • Study World
  • Türsab
  • UED