Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları profesyonel eğitim programlarıdır. Kısa sürede bitirilebilen ve ekonomik açıdan da uygun olan bu programlar yurtdışında çok yaygındır. Sertifika programları size özel bir alana yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitim alma imkânı sunar. Esnek başlangıç tarihleri, kabul kolaylığı, yüksek lisans programlarına nazaran daha ekonomik olması ve kısa sürmesi ile profesyoneller ve üniversite mezunları tarafından tercih edilen programlardır. Ünlü üniversitelerin sertifika programlarını bitirenler, özgeçmişlerini daha da zenginleştirmiş olur. Sertifika Programları önde gelen şirketlerde staj yapma imkânı da sunmaktadır.

Sertifika programlarına katılmak için ileri düzeyde İngilizce bilmeniz veya katılım göstereceğiniz programın eğitim diline hakim olmanız gerekmektedir. Eğer dil seviyeniz gereken düzeyde değilse, önce dil okuluna gidip sonrasında sertifika programına devam edebilirsiniz.

NEDEN SERTİFİKA PROGRAMI?

Yurtdışı sertifika programlarının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.

 • Staj ve çalışma izni alma hakları vardır.
 • Genellikle 9-24 hafta arası olmak üzere, master ve lisans eğitimine göre çok daha kısa sürmektedir.
 • Daha ekonomik programlardır.
 • Eğitim genellikle uygulama ağırlıklıdır.
 • Programlara kabul edilmek çok daha kolaydır.

SERTİFİKA PROGRAMLARI SİZİN İÇİN UYGUN MU?

Üniversite'yi yeni mi bitirdiniz?

Türkiye'de üniversite seçimi bir sınava bağlı olduğu için, istediğiniz üniversitede ve bölümde okumamış olabilirsiniz. Ancak bu durumu yurtdışında bir sertifika programını bitirerek değiştirmek sizin elinizde! İş bulma şansınızı artırmak ve kendinizi diğer üniversite mezunlarından ayrıcalıklı kılmak istiyorsanız çok fazla vakit kaybetmeden hemen bir sertifika programına kayıt olmalısınız. Katılacağınız programın size eşsiz bilgi ve deneyim katacağına garanti veriyoruz.

İlgi duyduğunuz, ya da talep olduğunu düşündüğünüz bir alan üzerine alacağınız bir sertifika programı size hem 2. bir meslek dalında daha iş arama şansı verecek, hem de kendi mesleğinizden adaylar arasından daha kolay sıyrılmanızı sağlayacaktır. Mezun olduğunuz üniversite bölümü ile sertifika programınızın alanını sentez yaparak kendinize daha spesifik bir çalışma imkanı oluşturmuş olursunuz.

- Mezun olduğunuz alanda uzmanlaşmak mı istiyorsunuz?

Mezun olduğunuz alandan memnunsanız ve uzmanlaşmak için master yapmak gözünüz de büyüyorsa, sertifika programları tam size göre olacaktır. Diyelim ki İşletme bitirdiniz ve ihracat alanında uzmanlaşmak istiyorsunuz. Ihracat sertifikası tam size göre olacaktır!

Yaptığınız işe daha profesyonelce yaklaşmak ve son yenilikleri yakalamak mı istiyorsunuz?

Çağa ayak uydurmayan ve teknolojik gelişime açık olmayan şirketlerin durumu ortada. Kendinizi sektörünüzde ve işinizde yenilemek ve güncellemek istiyorsanız mutlaka size uygun bir sertifika programına katılmalısınız. Artık birçok işletme sahibi ve çalışan da sertifika programlarına rağbet etmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği ve sürekli yeniliklerin olduğu iş dünyasında kendini geliştirmenin değerini bilen kişiler, meslek alanları ile ilgili sertifika programlarına katılmakta ve bu sayede meslekleri ile ilgi en son gelişme, değişiklik ve uygulamalardan haberdar olarak mesleki vizyonlarını geliştirmektedirler.

Çalıştığınız sektörü değiştirmek mi istiyorsunuz?

Sertifika programlarının en çok tercih edilen programlar arasında olmasını sağlayan özelliği esnek olmalarıdır. Sektör değiştirmek isteyenler, yaptığı meslekten memnun olmayan çalışanlar, ya da mesleki bilgisi dışında başka bir alana yatırım yapmak isteyen işadamları, 4 yıl süreyle bir üniversite okumaktansa, bir sertifika programı alarak istedikleri değişikliği rahatlıkla yapabilirler.

POPÜLER SERTİFİKA PROGRAMLARI

 • Yönetim Bilimleri Sertifika Programları: İşletme, Pazarlama, Finans, IK, Turizm, Ticaret vb.
 • Mimarlık ve Mühendislik Sertifika Programları: Mimarlık, Mühendislik, İç Mimarlık vb.
 • Sahne Sanatları Sertifika Programları: Oyunculuk, Yönetmenlik, Senaryo Yazarlığı vb.
 • Mutfak Sanatları Sertifika Programları: Aşçılık, Pastacılık, Şarap vb.
 • Bilgisayar Teknolojileri: IT, Grafik Tasarım, E-Ticaret vb.
 • Moda Tasarımı
 • Hukuk
Bilgi İstek Formu