Yurtdışında Lise Eğitimi

Yurtdışında lise eğitiminin en ön plana çıkan özelliği eğitim sistemidir. Öncelikle özgüvenli ve verimli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bu sistemde öğrenciler kendi kapasitelerine yeteneklerine ve hedeflerine göre çok küçük yaşlardan itibaren yönlendirilir. Okullar müfredat dışı sosyal, sportif, sanatsal aktivilere, sosyal sorumluk projelerine ve gönüllü hizmetlere, akademik eğitim kadar ağırlık verirler. Amaçları, öğrencilere kendi geleceklerini çizerlerken aynı zamanda sorgulamayı öğretmek , topluma duyarlı ve faydalı gençler yetiştirmektir. Mezun öğrenciler, kendini tanıyan, farkındalığı yüksek ve donanımlı bireyler olurlar.

Yurtdışı lise eğitiminde öncü İngiltere, Amerika, Kanada ve Almanya‘ da eğitim veren kurumlar, her yıl dünyanın bir çok ülkesinden binlerce öğrenci kabul eder. Bu ülkelerin en önemli özellliği öğrencilerine A-Level, GCSE, Uluslararası Bakalorya(IB) ve Elite Program gibi programlar ile uluslararası geçerliliği olan bir diploma sahibi olma fırsatı vermesidir. Genel olarak bu programlar kapsamında öğrenciler lise eğitimlerinin özelllikle son iki yılında üniversitede yapacakları tercihlerle uyumlu dersler alırlar. Liselerde bulunan üniversite yerleştirme danışmanları öğrencilere ders seçimlerinde yardımcı olur. Lise eğitimlerinin son senesinde ise üniversite başvurularında bulunurlar. Lisans eğitimlerine yurtdışında devam edecek öğrenciler, ÖSS gibi tek bir sınavla üniversitelere yerleştirilmez. Son selerinde öğrenciler danışmanlarının yardımı ile gerekli belgeleri hazırlayarak lise not ortalaması ile üniversitelere başvuruda bulunurlar.

Parlak bir kariyer ve iyi bir altyapı için çocuklarını yurtdışında göndermek isteyen aileler zaman zaman yaşlarının küçüklüğünden dolayı endişelenebilmektedir. İngiltere, Amerika, Kanada ve Almanya gibi her yıl binlerce öğrencinin mezun olduğu kaliteli ve oldukça tecrübeli okullar uluslararası öğrencilerin ihtiyaçları ve istekleri konusunda uzmanlaşmıştır. Gerek akademik eğitimler gerekse konaklama, yeme içme ve rehberlik hizmetlerinde oldukça disiplinlidirler.

Yurtdışında lise eğitimi için detaylı bilgilere http://www.global-yurtdisiegitim.com/yurtdisinda-lise sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu