Yurtdışı Dil Okullarının Ülkelere Göre Maliyetleri

YURTDIŞI DİL OKULLARINDA ÜLKELERE GÖRE MALİYET KARŞILAŞTIRMA

Yurtdışında dil okulu başvurusu yaparken akıllara en çok takılan konulardan biri maliyeti. Bilinen okulların verdiği eğitimler genel olarak aynı seviyede, eğitim alırken okulun konumu, binası, okula başvuru yapan insanların hangi ülkelerden olduğu önemli bir etken oluyor. Zaten okulda alacağınız eğitimin kalitesini belirleyen de bu. Bunların denk olduğu okullarda maliyet asıl belirleyici öğe oluyor.

İngilizce dil eğitimi denilince akla en fazla gelen 6 farklı ülkenin ortalama maliyet hesapları aşağıdaki gibidir:

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 2.500 GBP ile 5.000 GBP arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 100 pound ile 500 pound arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/ingiltere

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 4.500 USD ile 7.500 USD arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 150 USD ile 600 USD arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/amerika

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 4.500 CAD ile 7.500 CAD arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 150 CAD ile 600 CAD arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/kanada

Malta Dil Okulları

Kanada Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 2.500 EURO ile 3.500 EURO arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 100 EURO ile 350 EURO arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/malta

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 3.000 EURO ile 5.000 EURO arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 150 EURO ile 400 EURO arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/irlanda

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları’nda 6 aylık eğitim giderleri ortalama 5.000 AUD ile 7.000 AUD arasında değişirken konaklama maliyetleri ise konaklama türüne ve şehir seçimine göre haftalık 150 AUD ile 500 AUD arasında değişmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için: http://www.global-yurtdisiegitim.com/dil-okulu/avustralya

Bu eğitim ve konaklama ücretleri ortalama rakamlardır. Daha detaylı bilgi almak, seçenekleri görmek, yurtdışı dil okulu promosyonlarından yararlanmak için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilir, tecrübeli danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bilgi İstek Formu