İngilizce'yi Oxford'da Öğrenin!

Kültürü, tarihi ve mimarisi ile ünlü, Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bir şehir olan Oxford öğrenci şehri olması dolayısıyla dil öğrenmek için oldukça uygun bir merkezdir. Yapımı 8.yüzyıla dayanan tarihi üniversite binaları, kolejleri, müzeleri, botanik bahçeleri ile görsel bir şölen sunmaktadır. İngiltere'nin en büyük kütüphanesi Bodleian Kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih, sanat, edebiyat ve benzeri öğrenciler bölümlerde okuyan öğrencilerin dil öğrenirken kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Oxford, Londra’ya metro ile yalnızca yarım saat uzaklığıyla güzel bir konumdadır. Genel olarak yıl boyunca kapalı hava ve yağışlı  bir iklime sahiptir. Londra gibi diğer sosyal hayatı canlı olan merkezlere oranla daha sakin bir günlük hayatı olmasıyla akademik çalışmalarına odaklanmış öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kafeleri, çay evleri, kitapçıları ile bir edebiyat şehri olan Oxford'da sofistike atmosferde yerel halk ile dil pratiği yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Şehrin en öne çıkan dil okulları EC English Oxford Dil okulu, King College Oxford Dil Okulu, Regent Oxford Dil Okulu, Embassy Oxford Dil okulu, British Study Centres Oxford Dil Okuludur. Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'ndan ihtiyaçlarınıza hitap eden en uygun dil okulu ve dil programı hakkında bilgi ve danışmanlık hizmetini ücretsiz almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Bilgi İstek Formu