Hazırlığı Yurtdışında Atla, İngilizceyi Anavatanında Öğren!

Yurtdışında hazırlık eğitimi al, İngilizce’yi anavatanında öğren!

Türkiye’de kazanmış olduğun üniversitenin hazırlık sınıfını yurtdışında okuma fikri size ne kadar yakın?

Bir dili anavatanında öğrenmek o dili öğrenmenin en hızlı ve en kolay yoludur. Üstelik bu eğitim süreci sadece üniversite eğitimine katkı sağlamakla kalmaz, mezuniyet sonrasındaki mesleki kariyerin için de bir çok kapıyı aralar. 

Yurtdışından pek çok arkadaş edinir, her ülkede kendinize bir kapı oluşturursunuz. Dil okuluna gidip bu kadar emek veren ve maddi olarak bir yükün altına giren insanlar genelde hayalini gerçekleştirmek için yola çıkmış olan insanlar. Bu okullarda edineceğiniz arkadaşlar sizleri fikirsel anlamda da kültürel anlamda da çok geliştirecek, bakış açınız gelişecek. Hazırlık sınıfını yurtdışında atlamanın size kattıkları tabii ki bunlarla sınırlı değil. Bunları bir kenara bırakıp kafaları en çok kurcalayan "Yurtdışında hazırlık eğitimi ne kadar?" sorusunun cevabına gelecek olursak;

Özellikle Türkiye’de özel üniversite okuyan öğrenciler için hazırlık sınıfını yurtdışında tamamlamak Türkiye’deki maliyetlerle benzer giderler oluşturmaktadır. Yurtdışında hazırlık eğitimi ve Türkiye'de hazırlık eğitimi arasında aşırı bir fark yok fiyat olarak. Yurtdışında hazırlık eğitiminin size katkıları paha biçilemeyecek kadar fazla. Harika bir İngilizce'nin yanında vizyon, uluslararası arkadaşlıklar, farklı kültürler ve daha fazlası.

Türkiye’de özel üniversitede hazırlık sınıfı okuyan bir öğrencinin yıllık ortalama giderleri aşağıdaki gibidir:

Yıllık Ortalama Üniversite Harcı : 25.000 TL

Yıllık Ortalama Yaşam Gideri (10 Ay) : 10.000 TL

Ulaşım, materyal vb. ek giderler : 5.000 TL

TOPLAM : 40.000 TL

Peki yurtdışında bu eğitimi almanın ortalama maliyetleri ne kadardır? Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'nın 28 yıllık birikim ve tecrübeyle öğrencilerine önerdiği ülke ve okulların ortalama maliyetleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

dil-okulu-iletisim

Bilgi İstek Formu